Tréninková džungle

19. června 2016 v 18:32 | Enwy

Jak jistě víte, džungle je domovem snad úplně všeho. Nachází se tu neskočet pokémonů všeho druhu, všech levelů i povah. Tato džungle je ale zvláštní tím, že sem trenéři často chodí trénovat své pokémony, aby si zvykly na boj, stejně tak jako je uklidnit po náročné bitvě.

TRÉNOVAT BOJEM

Pokud se rozhodnete trénovat, můžete vyhledat nějakého divokého pokémona a bojovat. Dávejte se pozor a používejte pokédex. Tito pokémoni jsou divocí a pro svou svobodu by udělali cokoliv. Nemají zábran a nemají co ztratit. Váš pokémon se může snadno zranit, byť útokem nebo jen omylem.

1. Jméno
2. Kterého pokémona/pokémony chcete trénovat?
3. "Hledám místo."
Odepíšu, jaké pokémony jste našli (1-3) a jaké mají levely. Vyberte si poté pokémona, s kterým chcete bojovat.

1. Jaký pokémon
2. Průběh boje
Pokémon může získat levely, procenta do výdrže a zkušenosti v bojích.

RELAXOVAT PO BOJI

Příroda je tu nesmírně rozmanitá, proto není problém si někde posedět, dát si čerstvé ovoce a relaxovat. Pokémon si odpočine a více se s vámi sehraje. Během toho můžete probírat mnoho věcí, třeba proč jste neuspěli nebo co pro příště zlepšít. Konverzace meze neklade.

1. Jméno
2. Jaký pokémon
3. Průběh relaxace
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Nëfieth Nëfieth | 19. června 2016 v 19:38 | Reagovat

1) Nëfieth
2) Rattata Ezrael
3) Hledám v trávě

2 Enwy Enwy | 20. června 2016 v 18:18 | Reagovat

[1]: Carnivine (level 15), Bulbasaur (level 12), Sunflora (Level 17)

3 Nëfieth Nëfieth | 20. června 2016 v 19:01 | Reagovat

1) Můj Rattata vs Divoký Sunflora
2) Procházela jsem se s Rattatou po boku po okolí a jen tak si užívala přírody kolem sebe. Nakonec, kdo by si to neužíval? Vždyť bylo celkem pěkně, Sluníčko svítilo a tak dále, a tak dále, s veškerou parádou. Ale já asi nebyla jediná, koho vylákalo hezké počasí na procházku po okolí, protože náhle jsem si všimla jak si to přede mnou po cestě drandí Sunflora. Zamrkala jsem a potom jsem se zazubila. Střelila jsem pohled k Rattatovi vedle sebe. Ezrael si viditelně všiml Sunflory taky, pouze mu nedávala tak velkou pozornost, jako já. "Tak co, cítíš se na boj?" Zeptala jsem se. Jestli jsem čekala nějaké extra nadšené vřeštění, tak přesně to se nedostavilo. Rattata vypadal, že jí je to celkem buřt, i když se maličko pousmál, tudíž bylo rozhodnutí na mě. A já v tom měla jasno - nejdříve jsem vytáhla pokedex, abych se dozvěděla o oponentovi více. Ten mi prozradil, že Sunflora je silný vůči elektrickým pokémonům, ale to mě nijak moc netrápilo, neboť Rattata neuměl žádný elektrický útok, takže se ho to zkrátka a dobře moc netýkalo. Přikývla jsem, i když spíše pro sebe a otočila jsem se na Rattatu.
"Tak tedy Ezraeli, začni rychlým útokem!" Rozhodla jsem, když to minule tak hezky zabralo na Blitzle. Ezz přikývl a skočil vpřed. Několikrát švihl ocáskem s roztomilou fialovou bambulkou (//? spíše zatočení? :D) nakonci sem a tam a následně se rozeběhů kolem Sunflory, vysokou rychlostí ho obíhal v kruzích. Překvapeného Sunfloru to neminulo účinkem, neboť ten se přikrčil a lístkama si chytl hlavu, jakoby chtěl ten zvuk vytěsnit. A já jsem toho hodlala využít. "Ezzi, švih ocasem prosím!" Řekla jsem a sledovala, jak se pokémon nemálo připomínající myšku dal velice rychle do pochybu. Rychlými, dlouhými skoky se rozeběhl směrem k Sunflorovi (//ne, nemám páru jak se to skloňuje) a následně do něj plnou vahou narazil ocasem, až pokémon odlétl a dopadl na záda o pár metrů dál. Vítězně jsem se usmála. Přesně tento útok předtím odrovnal Blitzle. Ale Sunflora měl tvrdý kořínek, snad proto že sám vypadal jak prachobyčejný kořen, a vyškrábal se na nohy. Probodl očima Ezraela a nadzvedl listy, snad ve vyzívavém gestu. I když takováhle výzva na Rattatu nefungovala, u mě neminula účinkem. "Ezzi, znovu švih ocasem!" Zavolala jsem a to už se Rattata opět dával do rychlého pohybu. Když ale byl od již připraveného Sunflory jen pár metrů, z těla travního pokémona vykoukly dva zvláštní bičíky, které dle mého měli nejblíže k liánám, když už tedy přijde na přirovnávání. Podstatné ale bylo, že vyšlehly vpřed a zabránili tak Ezzovi v postupu. A co hůř - začaly ho šlehat. Rattata vydal bolestný zvuk, který mi trhal srdce. "Ezzi, uteč z jeho dosahu!" Zvolala jsem a Rattata začala jako spráskaný pes, tedy spíše spráskaná myš, utíkat. Naštěstí to nebyl moc velký problém, brzy už byla z jeho dosahu.
Zamyslela jsem se. Jak na to teď? Třeba...? Ano, to by mohlo fungovat. "Rattato, dostaň se k Bellsproutovi jak nejblíž můžeš!" Rozhodla jsem se nakonec. Ezrael se tedy rychle rozeběhl a řítil se přímo na svého oponenta. Ten vypadal, že chce použít úponky stejně, jako minule - byla to prakticky stejná situace, a když se to jednou povedlo, proč podruhé ne? Ale když dva bičíky vyšlehly, vykřikla jsem: "Vyhni se!" Ano, jistě, mě se to říkalo. Ale i když to bylo riskantní, kdyby se mi to povedlo, mohlo by to být rozhodné. Rattata se odrazil a jeden bičík přeskočila. Na druhý dokonce dopadl a přišlápl ho k zemi, než se rozeběhla směrem k Sunflorovi. "Švih ocasem!" Vykřikla jsem. I když se travní pokémon vyhnul, mě to z míry nevykolejilo, neboť Rattata dopadla těsně za něj. "Švih ocasem!" Zvolala jsem opět. Během vtěřinky již Rattata ocasem bez nejmenších problémů trefil do zad Sunflory a seslal ho k zemi. Zavýskla jsem a poskočila jsem si, přičemž mi Ezz věnovala maličký úsměv.
Sunflora však ještě měl trochu energie - dost na to, aby opět využil úponkový útok. Stihl dvakrát šlehnout do zad Rattaty, která v té chvilce moc nevnímala, neboť byla otočená směrem ke mě a zanaříkal. Záhy se ale prudce otočil a zakousl se do bičíku. Trhnutím hlavy potom přehodil Sunfloru přes svou hlavu jako pravý zápasník a tentokrát když pokémon dopadl na zem, nevypadal že by již byl schopný vstát. Proto k němu Rattata přišel a jakožto jasný vítěž na něj položil jednu ze svých předních tlapek.
Radostně jsem se zasmála a přiběhla jsem k němu, přičemž jsem ho objala. Vypadal trochu unaveně, ale zvládl to. A já byla na něj pyšná. "Byl jsi úžasný Ezraeli. Užij si zasloužený odpočinek." Usmála jsem se na ni a vytáhla jsem pokéball. I Ezz se na mě naposledy usmál, než zmizel v pokéballu. Postavila jsem se a oprášila jsem si kolena, následně jsem pokračovala ve své cestě.

4 Enwy Enwy | 21. června 2016 v 13:52 | Reagovat

[3]: Úspěšně poraženo.
Rattata - +5 levelů, 26% výdrž, 22% zkušenosti do soubojů

5 Nëfieth Nëfieth | 24. června 2016 v 14:27 | Reagovat

Byla jsem vskutku šťastná, že jsme to s Ezzem dokázali, i když mi bylo Sunflory trochu líto. Neměla jsem ho odvést do pokémoního střediska nebo tak něco? Nakonec, výčitky svědomí byly na místě - jen jsem ho napadla když kolem mne procházel. Povzdychla jsem si a porozhlédla se. proč ale odcházet, když tu bylo tak krásně? Usmála jsem se a opět jsem povolala Rattatu. Následně jsem si dřepla do měkké trávy a pousmála jsem se nad jeho překvapený výrazem. Možná si myslel, že půjde o další boj.
"Nechtěl bys tu jen tak chvilku posedět? Je tu hezky," navrhla jsem a utrhla jsem si jahodu z keříku, který byl hned vedle nás. Jahody jsem měla ráda, ale že vedle mě rostou jsem zjistila, až když jsem asi dvě rozsedla... Inu, co člověk nadělá, stejně to už nevyperu. Rattata se usmál a souhlaně kývl, přičež skočil mezi jahody jakoby byl kočka a jahody myš. Nehledě na to, že myší byl on - třeba ho to jen nudilo a tak si chtěl vyzkoušet roli lovce. Škodolibě jsem se pousmála. Však my budeme s Ezraelem nejlepší, vypráší kožich všem kočkám, co ho podcení a ještě to pro něj bude brnkačka. Stejně jako já nakopu v zápasech zadek všem, co budou mít poznámky k mé výšce.
"Moc dobrý boj," pochválila jsem ho zničeho nic, na navození konverzace. "Hm?" Zvedl hlavu od jahod a já se musela zasmát, když jsem viděla jeho růžové fleky na bílofialové srsti. A skoro až rudé tesáky, jakoby byl upír, jen on měl dlouhé řezáky, nikoli špičáky a nejednalo se o krev, ale o sladkou jahůdkovou šťávu. "Že ti šel boj skvěle. Ani jsme nemuseli použít ledový paprsek," zazubila jsem se. Nakonec, kdo by se mohl takhle chlubit? Porazil pokémona jen pomocí rychlého a nárazového útoku. "Jo tak," pousmál se. "Hm, díky. Ale chtělo by to asi nějaký nový útok, ne?" Řekl opatrně. Zamrkala jsem. A jo! Rattatu jsem ještě nenaučila žádný nový, jen ledový paprsek, ale to bylo TM. Přikývla jsem. "Jo, jasně, máš pravdu." Řekla jsem souhlasně a zamračila se. "Inu, a jaký by ses chtěl naučit?" Otázala jsem se, jako odpověd mi však přišlo jen pokrčení ramen. "Ty jsi trenérka," připomněl mi Rattata. Přikývla jsem. To byla taky pravda. On bojoval, ale úloha trenérů byla strategie - a k té patřilo i učení útoků. Takže, co by bylo asi tak strategické? "Kousavý útok?" Zeptala jsem se najednou. "Je velmi užitečný - obzvláště u tebe, s těmi tvými řezáky. A bylo by fajn ho umět, jestli se budeme chtít dostat k hyper tesáku." Dodala jsem. Rattata se zamyslel a potom spokojeně kývl. "Jo, to zní fajn," řekl. "A pak hrabavý útok nebo škrábavý... hrabavý je fajn, když se chceš ztratit protivníku," dodala jsem. Na očích Rattaty jsem viděla opět souhlas. Usmála jsem se a nadále už jen relaxovala v trávě, kde jsme ztrávili dalších pár desítek minut a nakonec jsme se rozešli pryč, načež Rattata našel své místo na mém rameni, které mi pod jeho vahou téměř prasklo, ale já si neztěžovala. On si měl po boji odpočinout, já jenom myslela.

6 Nëfieth Nëfieth | 24. června 2016 v 14:29 | Reagovat

//Pardon:
1) Nëfieth
2) Rattata
3) Průběh relaxace vypsán výše

7 Enwy Enwy | 24. června 2016 v 14:45 | Reagovat

[5]:[6]: Rattata si velmi dobře odpočinul, hned, jakmile opustíte prostor bude jistě velmi fit!
+9% sehranosti s trenérem.

8 Drobeček Drobeček | 26. června 2016 v 11:40 | Reagovat

Treecko (2.), pojď ven, trošku to tu prošantročíme! Třeba najdeme nějakého pokémona, který by ti byl rovný! Pojď, podíváme se do toho křoví (3.) !

9 Enwy Enwy | 26. června 2016 v 11:52 | Reagovat

[8]: Treecko (level 9), Bulbasaur (level 5) a Pidgey (level 11)

10 Drobeček Drobeček | 26. června 2016 v 12:34 | Reagovat

Wow Treecko, podívej, to je divoký Treecko!

Pozor, vypadá větší než ty! Ale určitě nebude silnější! Treecko, energetickou kouli! *Treecko vytvořil světélkující zelenou kouli a poslal ji proti oponentovi, ten se však obratně vyhnul a zamířil si to k Treeckovi s napřaženou pěstí* Bacha, snaží se tě udeřit zesilující pěstí (power-up punch)! Vyhni-! *Nestihl jsem to ani doříct a Treecko dostal silný úder* Zatraceně, Treecko, zkus vstát! *Treecko se námáhavě postavil na nohy* Skvěle! Nesmíš se nechat znova udeřit, nepřítel je díky tomu útoku ještě silnější! *Treecji přikývne* Skvěle, zkus na něj škrabavý útok! *Treecko běži a škrábne nepřítele, který nestihl včas uhnout. Zapotácí se a Treecko se dostal za něj* Využij své pozice a vpal mu do zad energetickou kouli! *Treecko nabíjí a rychle odhazuje slabší, ale o to rychlejší kouli na nepřátelského Treecka. Ten se nestihl otočit a dostal ránu do zad, po které odletěl pár metrů a narazil do stromu* Výborně, doraž ho škrabavým útokem! *Treecko sprintuje k nepříteli, ten se však zvedá a zasáhl Treecka absorbací (absorb). Treecko se svíjí a jeho nepřítel opět nabíjí na zdraví* Treecko! Zvedni se!!! *Treecko se pomalu zvedá a vrčí* Treecko, zkus-! *Treecko sám od sebe vystartoval a uštědřil nepříteli pár kopanců. Nepřítel i já na Treecka nevěřícně koukáme* Treecko, co bylo tohle za útok? *Dívám se do dexteru* "Tento útok je neznámý..." No jasně, to nebyl útok! To byl tvůj bojový pud! Do něj, Treecko! *Treecko však náhle začíná do nepřítele bušit pěstmi* Ah, OK, bojuj jak chceš, tomuhle já moc nerozumím... *Nepřátelský Treecko je očividně vyčerpaný a snaží se uniknout útokům. Používá znovu zesilující pěst a dává Treeckovi pořádnou ránu. Treecko se zapotácel* Treecko! Můžeš bojovat? *Treecko si odplivne a přikývne* Výborně! Zkus energetickou kouli! *Treecko vysílá útok a zasahuje znaveného nepřítele. Ten je na pokraji sil a ze zoufalství se pokouší také o energetickou kouli. Povedla se mu a zasáhla Treecka. Oba dva se vysílením zapotáceli a omdleli* Treecko! *Povolávám Treecka a mluvím do pokeballu* Dobrá práce, odpočiň si. *Divoký Treecko se zatím sebral a dal se na útěk*

To be continued... (odpočinek)

11 Drobeček Drobeček | 26. června 2016 v 16:04 | Reagovat

V minulém díle jste četli... :D
Drobeček s Treeckem potkal divokého Treecka a zápasil s ním. Zápas to byl naprosto epický a skončil nerozhodně. A nyní...

Dobrá práce, Treecko, teď si odpočineme!

Treecko, to byl úchvatný zápas. Koukám, že máš v sobě hodně síly. Vypadáš ale dost unaveně, raději si tady odpočineme, co ty na to?
*Treecko nesouhlasně vrtí hlavou, nechce se mu dokazovat svou únavu*
Ale notak, přece bys nechtěl v tomhle stavu ještě bojovat. Podívej, tenhle pařez je jak stolička, na chvilku si zde odpočineme!
*Treecko zavrčel a vylezl na strom*
Achjo, ty jsi tvrdohlavý. Když budeš pořád takový, nikdy opravdu nezesílíme. Měl bys přece znát své meze, Treecko.
*Treecko si povzdechl a slezl ze stromu. Pak si sedl poblíž mě*
Na, Treecko, lehni si tady.
/Pokládám na zem svou mikinu/
*Treecko se na mě dlouze zadíval a pak si lehl do mikiny. Dal nohu přes nohu a pozoruje nebe*
Víš, Treecko, opravdu bych chtěl, aby z nás byl dobrý tým, takže musíme spolupracovat... Treecko, posloucháš mě?
*Treecko je schoulený do klubíčka a spokojeně spí*
Jak tak koukám, ty jsi raději ven z pokéballu, co? Asi se ti tam špatně spí. No dobrá, tak spi...
/Pozoruji nebe a za chvilku také usínám/
<< O třicet minut později >>
Ouááááh, to jsem si hezky schrupnul... Treecko? Kde jsi?
*Ze stromů seskakuje Treecko*
Aha, byl ses projít. No, i to je forma odpočinku. Pojďme!
/*Procházíme se po lese. Po potkáváme pár divokých pokemonů, ovšem ani Treecko, ani já se necítíme na zápasení, tak jim jen máváme na pozdrav*/
Hele, Treecko, co ty a evoluce? Chtěl by ses co nejdřív vyvinout a zesílit, nebo raději zůstat takhle?
*Treecko pokrčí rameny*
Dobrá, nebudu tě s tím teď otravovat, zeptám se jindy.
/*Chvíli mlčky kráčíme*/
Treecko, tak mě napadá, co by ses chtěl naučit jako další útok? Asi nějaký bojový útok, co? Třeba zesilující pěst, podobnou té, kterou nám ukázal ten divoký Treecko?
*Treecko přikývne*
Dobrá, podívám se někdy v obchodě po TM, co by tě to naučilo. Kdybych ho nenašel, půjdeme tou těžší cestou a naučím tě to bez TM.
/*Kráčíme dál*/
/Dívám se na pouzdro na odznaky/
Treecko, chtěl bys se někdy se mnou vydat na stadion, vybojovat odznak? Vím, že tě to moc nebaví, ale pro mě to znamená opravdu hodně.
*Treecko něco zamumlá a pak znovu pokrčí rameny*
Dobrá, nebudu tě už zatěžovat otázkami. Jej, málem bych zapomněl, něco jsem ti koupil.
/Vytahuji z batohu [Oran berry] a dávám ji Treeckovi/
Na, snad ti bude chutnat!
*Treecko snědl [Oran berry] a zatvářil se spokojeně*
Výborně, takže ti chutná! To jsem rád. Jak to vlastně chutnalo? Nikdy jsme pokemonní jídlo nejedl...
*Treecko mi popisuje chuť oran berry*
A hele, blížíme se na konec džungle, támhle už vidím pokemonní středisko. Pojďme, ať stíhneme oběd!
/*Vycházíme z džungle*/

//Poznámka: během této "relaxace" jsem spotřeboval jednu [Oran berry], prosím, smazat z inventáře, děkuji :)

12 Enwy Enwy | 26. června 2016 v 17:02 | Reagovat

[10]: Úspěšně poraženo.
Treecko - +3 levely, 13% výdrž, 10% zkušenosti do soubojů

[11]: Treecko si po zápase dobře odpočinul.
Treecko - +10% sehranosti s trenérem

13 Drobeček Drobeček | 29. června 2016 v 23:46 | Reagovat

"Starly, dnes budeš bojovat ty!" hážu ball a hledáme v trávě, třeba potkáme hmyzáky...

14 Enwy Enwy | 29. června 2016 v 23:48 | Reagovat

[13]: Hmyzáááci útočííí! - Scyther (Level 10), Weedle (Level 7), Heracross (Level 14)

15 Drobeček Drobeček | 30. června 2016 v 12:59 | Reagovat

„Hele Starly, Heracross! A vypadá dost silně!“ ukazuji na pokémona. Starly k němu letí blíž, aby si ho prohlédl, ale Heracross sebou náhle cuknul a zasáhl Starlyho nějakým útokem. „Asi chce bojovat. Dobrá, máš to mít! Starly, porazíme ho!“

„Starly, začni nárazovým útokem!“ velím a Starly útočí. Heracross se nedokázal včas vyhnout a dostal zásah. Hned ho však vrací. Starly je očividně mnohem rychlejší, protože jednoduše uskočil a čeká na rozkazy. „Skvělé, ten Heracross je pomalý. Určitě ale bude o to rychlejší, takže se nenech zasáhnout! A teď křídlový útok!“ Starly letí proti nepříteli, ten však použil protiútok (counter) a odrazil Starlyho. „Starly! Znova křídla!“ Starly to zkouší zase, ale Heracross ho znova odráží. „Musíme ho nějak oslepit, aby naše útoky neodrážel! Zkus to samé, čím jsi porazil Treecka!“ Starly letěl ke vzhůru, ale když byl už dost vysoko, mraky zastínily slunce. „Sakra, počasí nám dnes nepřeje. Starly, počkej tam nahoře, než se zase objeví slunce!“ křičím na něj. Heracross náhle vytáhl křídla a rozlétl se za Starlym. „Hoplá, zapomněl jsem, že Heracross umí létat! Starly, nenech se chytit, leť stále výš!“ Starly letí vysoko do oblak a Heracross pomalu za ním. Starly ale začíná vypadat unaveně, zatímco oponent je plný energie a blíží se. „Hele, rozpouští se mrake! Starly, vydrž ještě chvilku letět vzhůru a až vyleze slunce, otoč to střemhlav dolů s křídlovým útokem na Heracrosse!“ volám do nebe a Starly s námahou letí dál. Heracross začal po Starlym rychle střílet kulová semínka (bullet seed). „Starly! Uhýbej a leť výš! Ještě kousek!“ Starly už ale dál nemůže a stěží se drží ve vzduchu. Pár semínek ho zasáhlo a začal padat na Heracrosse. Vyšlo slunce...
„Starly, vzpamatuj se! Použij křídlový útok, teď je ten správný čas!“ křičím, ale Starlymu dělá problémy ovládnout svůj pád. Heracross se chystá zasáhnou ho rohovým útokem (horn attack)! „STARLY!“ ječím a Starly se probírá. Už je pozdě zksit útočit, ale ještě se alespoň vyhnul útoku Heracrosse. „Starly, přistaň a odpočiň si, než se k tobě snese Heracross!“ Starly přistal a odpočívá. Heracross náhle začal přímo padat na Starlyho pod sebou a zamýšlel zničit ho sražením (take down). „Starly, uskoč!“ křičím v poslední chvíli a Starly vzlétá. Heracross dopadl na zem a začíná vypadat vyčerpaně. „Starly, zkusíme to ještě jednou?“ ptám se ho a Starly na kývnul hlavou.
„Starly, leť vzůru do nebe!“ Starly prudce stoupá, ale Heracross zůstává na zemi. Nevšímám si ho a pozoruji Starlyho. Najednou jsem za sebou zaslechl podivný zvuk a otočil jsem se. Heracross se držel pevně jednoho stromu a sosal z něj mízu. „Snaží se zregenerovat! Starly, zaútoč na něj nárazovým útokem a sraž ho ze stromu!“ volám na Starlyho do nebe a ten letí střemhlav dolů na Heracrosse. Než si toho stihl Heracross všimnout, srazil ho Starly na zem.
„Starly, zakončí to křídlovým útokem!“ Starly letí na Heracrosse, ten ho ale opět odrazil, tentokrát tak, že ho podebral rohem a vyhodil do výšky. „Starly, jsi v pořádku?“ volám na něj a Starly odpovídá, že se cítí pokračovat v boji. „Skvěle, tak leť nad Heracrosse!“ Starly tak učinil a Heracross na Starlyho nevidí, protože mu svítí do očí slunce. „Teď to ukončíme! Křídlový útok!“ Starly letí na oslepeného Heracrosse. „Pozor, pokouší se udělat protiútok! Zahni nalevo a zasáhni ho ze strany!“ Starly zahnul a klesá dál k Heracrossovi.
Ten po zbytečném protiútoku nabírá energii a nestihl se ubránit zásahu od Starlyho. Je sražen na zem, pracně se zvedá a dává se na útěk. Starly za ním chtěl letět, ale já ho zadržel: „Už ho nech, ten má dost. Vedl sis skvěle!“ Hladím Starlyho po hlavě.

„Starly, odpočiň si, byl to úžasný zápas, ale také namáhavý. I ty jsi byl úžasný!“ chválím ho. Povolávám Starlyho do pokeballu a vycházím z džungle...

16 Enwy Enwy | 30. června 2016 v 16:53 | Reagovat

[15]: Úspěšně poraženo.
Starly - +4 levely, 17% výdrž, 14% zkušenosti do soubojů

17 DrobečkůvGrovyle DrobečkůvGrovyle | 4. července 2016 v 22:36 | Reagovat

Grovyle se prochází po lese a hledá výzvu. Dívá se do korun stromů...

18 Enwy Enwy | 5. července 2016 v 8:36 | Reagovat

[17]: Kolem hlavy mu proletěl Pidove (level 15), Pidgey (level 13) a Starly (level 9).

19 Grovyle Grovyle | 5. července 2016 v 12:38 | Reagovat

//Pro lepší porozumění přeloženo z pokémoní řeči do češtiny :D

Nad Grovylem proletěl Pidove. Konečně výzva, pomyslel si Grovyle.

„Hej! Sleť dolů a bojuj se mnou!“ vyzval Pidova. „Travní typ? Cha, to bude hračka!“ vysmál se mu Pidove a otočil se k němu. Grovyle sepnul ruce, uklonil se a vyskočil s napřaženým zesilujícím úderem. Pidove proti němu letěl s klovavým útokem. Grovyle ladně uhnul a udeřil Pidova do zad. Ten sletěl k zemi a zabořil zobáček do hlíny. „Já nejsem ledajaký travní pokemon! Jsem Drobečkův Grovyle!“ zvolal Grovyle. Pidove se upřímně podivil: „Kdo je to Drobček?“ Grovyle zavrčel: „Přece nejmocnější trenér na celém světě!“ zvolal. „Jo počkej, už si vzpomínám. To je ten, co dostal nakládačku od mýho kámoše Treecka, co?“ zařehnil se Pidove. „Nedostal nakládačku, bylo to nerozhodně...“ zastyděl se Grovyle a rozěběhl se se škrabavým útokem na Pidova. Pidove jen tak tak uskočil a rozletěl se na nepřítele s dalším klovavým útokem. Grovyle nestihl ve svém vzteku uskočit a dostal zásah, který ho odhodil několik metrů dozadu. Otřepal se a vystřelil proti Pidovovi rychlou energetickou kouli. Ta srazila Pidova opět na zem a Grovyle hned vystartoval se zesilující pěstí. Zasáhl oponenta, který se ještě nestihl vzpamatovat, a chystal se použít na něj giga drain, aby se trošku uzdravil. Pidove se ale vzpamatoval, uskočil a zasáhl Grovyla nárazovým útokem. Grovyle zavrčel a vypálil na Pidova další giga drain. Šlahouny, které mu vyletěly z rukou, spoutaly Pidova a začaly z něj sát energii. Pidove sebou zuřivě sekal a snažil se osvobodit.
Grovyle náhle Pidova pustil. „Už máš dost, leť!“ pobídl Pidova. Ten, i když byl znatelně vyčerpaný, se zasmál: „Nebudu mít dost, dokud nebudeš prosit o milost!“ zapískal a zasáhl Grovyla klovavým útokem. Grovyle zavrčel: „Dobrá, to platí i pro tebe!“ a zasáhl Pidova zesilujícím úderem. Pidove se otřepal a rozletěl se na Grovyla s dalším klovavým útokem. Grovyle uskočil a vypálil na Pidova silnou, ale pomalou energetickou kouli. Pidove se stihl otočit a ulétl do bezpečné vzdálenosti od Grovyla. Pak se na Grovyla znovu rozletěl, tentokrát ale s vzdušným řezákem (air cutter, fakt nevim, jak to přeložit :D ). Grovyla nový útok překvapil a nestihl uskočit, takže dostal plný zásah. Oba dva pokemoni teď vypadali hodně vyčerpaně. Grovyle se rozeběhl na Pidova se zesilujícím úderem, ten na Grovyla s vzdušným řezákem.
Oba útoky se srazily a pokemony pohltila bílá záře, jak kolem sršela energie. Grovyle nakonec rychle uskočil a uděril do země. Kolem Pidova se vytvořil oblak prachu a oslepil ho. Grovyle vyskočil do vzduchu a vypálil do oblaku obrovskou energetickou kouli. Pidove nestihl zareagovat, zahlédl jen záři a dostal pořádný zásah, který ho přišpendlil k zemi. Když prach ustal, na zemi byl vidět vyřízený pidove.
Grovyle Pidovovi pomohl na nohy, oprášil ho a řekl: „Už máš dost, ne?“ Pidove přikývl a dodal: „Už chápu, kam míříš s tím nejleším trenérem. Pokud tě takhle vytrénoval, můžeš na něj být hrdý!“ zapískal. Grovyle se usmál a když Pidove letěl pryč, zamával mu na rozloučenou.

Když byl Pidove opravdu hodně daleko, setkal se se svými kamarády Pidovy a začal se chlubit: „Právě jsem bojoval proti Grovylovi nějakýho pošuka a totálně jsem ho rozsekal! Kucí, to jste měli vidět! To bylo super! Pak prosil o milost, tak jsem ho samozřejmě gentlemansky zvedl na nohy a pomohl mu odejít. To bylo žůůůůžo!“

20 Enwy Enwy | 6. července 2016 v 12:15 | Reagovat

[19]: Úspěšně poraženo.
Grovyle - +4 levely, 14% výdrž, 12% zkušenosti v soubojích

21 DrobečkovaDeino DrobečkovaDeino | 6. července 2016 v 12:21 | Reagovat

Deino se prochází a dívá se do keřů...

22 Enwy Enwy | 6. července 2016 v 13:16 | Reagovat

[21]: Deina narazí na Illumise (level 7), Surskit (level 12) a Cascoon (level 14)

23 Drobeček Drobeček | 7. července 2016 v 9:51 | Reagovat

Deina se hrabala v křoví a náhle narazila na něco měkkého
a voňavého. Začala to očmuchávat, pak to olízla a nakonec se do toho zakousla. To něco strašně zařvalo a zkamenělo. Deina se lekla a odskočila. „Proč mě koušeš?“ zaskučelo to něco. „Kdo jsi?“ zeptala se Deina. „No kdo asi? Cascoon! A za to tvoje kousnutí tě vyzývám na zápas!“ zvolal Cascoon. Deina se zatvářila zmateně: „Tak dobře, no, jak chceš...“ řekla nejistě...

Cascoon se zpevnil a Deina se na něj rozeběhla s kousavým útokem. Kousla ho, ale on se opět zpevnil a tak ho Deina musela pustit, protože, přiznejme si to, kdo z vás by kousal něco tvrdé jak kámen? „Jsem neporazitelný!“ zvolal Cascoon. Deina se na něj rozeběhla tentokrát s nárazovým útokem, ale Cascoon se opět zpevnil a Deina hlavou nabourala do pokemona, který byl teď tvrdý jak strom. Deina couvla. „Dobře, budu se teď bránit já!“ zvolala a vyslala před sebe protect. Cascoon opět použil zpevnění. Deina zavrčela: „Neumíš něco jiného než hloupé zpevnění?“ Cascoon se zasmál: „Hloupé? Zpevnění je nejmocnější útok ze všech!“ a opět se zpevnil. Deina začala čmuchat kolem sebe. Cítila, že je Cascoon pomocí něčeho na způsob pavučiny zavěšený na jedné větvi. Možná, že když tu pavučinu zničí, Cascoon spadne na zem a natluče se. Rozeběhla se tedy proti pavučině a kousla. „Takhle to nepůjde!“ ozvalo se a do huby se jí zhoupl Cascoon. Deina sykla bolestí a couvla. Z tohohle zápasu jí začínaly pomalu bolet zuby. Rozeběhla se znovu k pavučině, zatímco Cascoon použil další zpevnění. Deina použila nárazový útok a skočila přímo na pavučinu. Do cesty se jí ale zase připletl Cascoon a Deiny tentokrát narazila hlavou do pokemona, jehož tvrdost by se dala přirovnat ke kameni. Opět couvla a začala nahlas přemýšlet: „Takže Cascoon mě k té pavučině nepustí, což znamená, že bez ní by měl problém se mnou bojovat. Dobrá, v tom případě ho oběhnu a zkusím zaútočit zezadu...“ řekla až příliš nahlas. Rozeběhla se a Cascoon se otočil. Přesně na to Deina čekala; místo, aby ho oběhla, zasáhla pavučinu tak, jak se o to už párkrát pokoušela. Zakousla se do ní a snažila se ji přetrhnout. Cascoon se otočil a všiml si, jak mu Deina visí na pavučině. „Hej, to neplatí! Řekla si přece, že na ní zaútočíš zezadu!“ zafňukal a začal do ní narážet, aby jí z pavučiny setřásl. Deina se držela a trhala. Po chvilce zápasu se ozval zvuk, jako když se trhá látka a pavučina se přetrhla. Deina s Cascoonem se zřitili na zem a chvilku tam jen tak leželi. První se vzpamatoval Cascoon. Začal kolem sebe střílet pavučiny a pokoušel se zachytit o větev. To už ale byla na nohou i Deina a zaútočila na Cascoona nárazovým útokem. Ten se ještě stihl zpevnit, ale i tak odletěl a naboural do stromu několik metrů daleko. Deinu začala silně bolet hlava, bylo to, jako by narážela do oceli. Otřepala se a začala hledat Cascoona...

Po několika minutách ho vyčmuchala u jednoho stromu. Podařilo se mu zachytit se pavučinou znovu na větev a teď se tam celý vysílený houpal a odpočíval. Když zahlédl Deinu, vykřikl: „To ještě nemáš dost?!“ a zhoupl se směrem k ní, že do ní nabourá. Deina ale vycítila nebezpečí a uskočila. Oběhla Cascoona a narazila do něj zezadu hlavou. Cascoonovo zpevnění už zřejmě vyprchalo, protože byl měkký jak plyšák. Něco na Deinu zavrčel, začal se rychle houpat sem a tam a pak se zhoupl na druhou větev, kam vyslal další pavučinu. Deina zajásala, Cascoon utíkal, takže vyhrála. To si alespoň myslela, ale za chvilku jí něco narazilo do zad a svalilo jí na zem. Deina za sebou vycítila Cascoona, který ji mazaně oběhl a teď se chystal na další útok. Deina uskočila a vrhla se na místo, kde tušila další pavučinu. Pavučina zde byla a Deina ji překousla. Cascoon zase spadl na zem a zakňučel: „To neplatíííí, já to řeknu mááááměěěě!“ a začal plakat. Deině se ho zželelo a couvla stranou, aby se mohl zvednou a odejít. Cascoon se opravdu po chvilce zvedl a se slzami v očích začal utíkat hlouběji do džungle...

24 Enwy Enwy | 7. července 2016 v 19:48 | Reagovat

[23]: Úspěšně poraženo.
Deino - +5 levelů, 17% výdrž, 15% zkušenosti v soubojích

25 Drobeček Drobeček | 7. července 2016 v 21:05 | Reagovat

Staravia se prolétá po džungli, rozhlíží se kolem sebe (vzduch)...

26 Enwy Enwy | 7. července 2016 v 22:24 | Reagovat

[25]: Fletchling (level 7), Fearow (level 22) a Murkrow (level 13)

27 DrobečkůvStaravia DrobečkůvStaravia | 8. července 2016 v 18:47 | Reagovat

Staravia letěl džunglí. Hledal pořádnou výzvu, ale kolem sebe viděl jen občasné Fletchlingy a Murkrowy. Náhle však zahlédl to, co hledal: asi 50 metrů před ním byl ve vzduchu obrovský Fearow. Jakmile zahlédl Staraviu, prudce se za ním rozletěl a už z dálky krákal: „Hej prcku, připrav se dostat nakládačku, protože sem pěkně nakrknutej!“ Staravia se zastavil a čekal, až se Fearow dostane blíž. „Dávej si pozor, s kým mluvíš! Nejsem ledajaký divoký Staravia, jsem Drobečkův Staravia!“ zvolal Staravia a připravil se k boji.

Fearow se rozlétl na Staraviu s klovavým útokem. Staravia byl překvapen Fearowou rychlostí a jen tak tak se vyhnul jeho útoku. Fearow se prudce otočil a zaútočil na Staraviu zezadu křídlovým útokem. Tomu už se Staravia nestihl vyhnout a dostal plný zásah. Fearow na nic nečekal a už zase letěl na Staraviu s klovavým útokem. Staravia nestihl uhnout a dostal další zásah. Fearow se začal řehnit: „I divoký Staravia by byl silnější než ty!“ To Staraviu dopálilo a rozletěl se na nepřítele křídlovým útokem. Fearow, překvapen Staraviovým náhlým útokem, nestihl uhnout a dostal ránu křídlem. Otřepal se a zakrákal: „Takže budeš přece jen výzva! No výborně!“ S těmito slovy se vrhl na Staraviu a začal do něj klovat zobákem takovou rychlostí, že Staravia ani nestíhal postřehnout, odkud rány dostává. Staravia vycouval a otřásl se; tenhle Fearow na něj byl možná až moc. Aby si získal čas na vymyšlení strategie, rozletěl se směrem od Fearowa a zavolal na něj: „Hej, možná jsi silnější, ale ne rychlejší!“ Fearow se za ním vrhl a křičel na Staraviu: „To už zdrháš?!“ Staravia zrychlil a uvažoval, jak Fearowa porazit. Mohl by na něj zkusit svou typickou strategii: letět do slunce, otočit se a naprat to do něj, ale dokud má Fearow tolik energie, tak se mu to nepovede. Bude ho muset unavit...

Staravia ještě víc zrychlil a začal klesat mezi stromy. Fearow letěl za ním a brzy oba ptáci létali mezi větvemi tak rychle, že je menší větvičky šlehaly do očí. Staravia dostal plán: Fearow je mnohem větší, takže se mu bude hůře manévrovat. Když Staravia vydrží dost dlouho letět v korunách stromů, Fearow se nakonec z nárazů do větví unaví. Staravia tedy ještě zrychlil a menévroval mezi větvemi různých velikostí, zatímco Fearow, který nestíhal uhýbat, dostával každou chvílí ránu nějakou větví. Po deseti minutách už byl Fearow natolik utrmácený, že nestíhal tempo Staravie. I ten ale dostal párkrát ránu větví, a tak brzy museli oba zastavit. Vyletěli opět vysoko nad stromy a dívali se navzájem sobě do očí. Staravia sebou náhle škubnul a využil většinu své síly, aby do Fearowa vrazil ocelovým křídlem. Fearow dostal plný zásah a byl útokem odhozen. Otřepal se a vytvořil svými mohutnými křídly tornádo, které vyslal proti Staraviovy. Ten nečekal, že ještě Fearow zaútočí a nechal se tornádem strhnout. Tornádo s ním chvíli pohazovalo ve vzduchu a pak ho hodilo hluboko do džungle...

Staravia se probral a zjistil, že leží na zemi. Vysoko nad ním poletoval Fearow a hledal ho. Přitom kolem křičel: „Hej, ty srabe! Ještě jsem s tebou neskončil!“ Staravia se oklepal, zvedl se na nohy a díval se na Fearowa. Potom se prudce zvedl a vyrazil střemhlav nahoru. Fearow se podíval pod sebe a zahlédl, jak se k němu rychle blíží Staravia a chystá se do něj narazit. Zpanikařil a začal kolem sebe vysílat tornáda. Staravia jedním tornádem přímo proletěl, ale nesvedlo ho z cesty a za chvilku to plnou silou napral do Fearowa, který byl po nárazu odpálen vysoko do vzduchu. Staravia z posledních sil letěl za Fearow a vrazil do něj ocelovým křídlem. Fearow ochabl a zřítil se k zemi. Staravia však padal hned za ním, protože se moc vysílil a nedokázal ovládat svá křídla...

Po nějaké době se Staravia probral a viděl, že Fearow ještě stále leží na zemi, už ale také při smyslech. Staravia mu pomohl na nohy. Fearow poděkoval a pravil: „Už dlouho jsem si takhle nezabojoval, děkuji za skvělou příležitost.“ Staravia se podivil, že se k němu Fearow chová tak vlídně, ale asi to bylo tím, že byl moc vyčerpaný na to, aby byl nahněvaný. Staravia mu také poděkoval za zápas a pak se oba vydali opět na svou cestu...

28 Enwy Enwy | 8. července 2016 v 18:54 | Reagovat

[27]: Úspěšně poraženo.
Staravia - +6 levelů, 28% výdrž, 24% zkušenosti do soubojů

29 Delaney Delaney | 10. července 2016 v 21:03 | Reagovat

1) Delaney
2) Buizel Konane
3) hľadám na stromoch

30 Enwy Enwy | 12. července 2016 v 18:10 | Reagovat

[29]: Pansage (level 17), Aipom (level 15), Pachirisu (level 19)

31 Delaney Delaney | 17. července 2016 v 16:18 | Reagovat

Konane vs Aipom

Netrvalo to ani veľmi dlho a pred nami sa objavil bojovný Aipom. Nevyzeralo to, že by sme ho niečím nahnevali, alebo že by sme mu vstúpili na územie, jednoducho si zrejme chcel zmerať sily. Sebavedomo som sa fialovému Pokémonovi pozrela do očí. "Tak čo Konane, ukážeš mu, kto je tu ten silný?" otočila som sa na svoju Buizel. Tá kývla a prebehla pred Aipoma. Boli od seba niekoľko metrov vzdialení a ja som stála za Konane. Na chvíľu som sa zamyslela. Asi bude dosť rýchly, ale Vrčanie na začiatok nič nepokazí. "Konane, použi vrčanie. Ak sa vyhne, tak znova!" Konane sa zhlboka nadýchla a mocne zavrčala Aipomovým smerom. Aipom rýchlo odskočil, ale zvuk vrčania ho zrejme trochu zmiatol a tak bol druhým útokom  Konane zasiahnutý. Na chvíľu mal na tvári vystrašený výraz, ale potom sa otriasol a rozhodol sa zaútočiť. Použil Piesočný útok. "Konane, odraz ho Vodným delom," rýchlo som zavolala na Konane, ktorá piesok odrazila prúdom vody. Aipom sa zamračil a rýchlo skákal okolo Konane, pričom na ňu stále metal piesok. Konane sa pokúšala si v mraku piesku a prachu chrániť aspoň oči. Zaťala som päste a snažila som sa vymyslieť aspoň obstojnú stratégiu. Napadlo ma proti nemu použiť vodné delo. Ale to by Konane musela otvoriť oči, aby ho zasiahla. Privrela som oči a snažila som sa čo najviac rozmýšľať. Ale... Vlastne môže použiť vodné delo aj bez toho, aby videla a pritom môže Aipoma zasiahnuť takmer isto. Triumfálne som sa usmiala. "Konane, vodné delo a roztoč sa!" Ak nevyjde toto, tak Vodný šport určite. Konane sa začala prudko točiť a tak silný prúd vody vyrážal do všetkých smerov a Aipomy niekoľkokrát zasiahol. Zároveň bola zem mokrá a prach sa zmenil na blato, a to zabraňovalo Aipomovi použiť piesočný útok. Aipom sa rozbehol oproti Konane a zrejme mal v úmysle použiť Chvostovú ranu. "Konane, odraz ho Zvukovou ranou!" Konane vyskočila a mocným mávnutím chvosta vyslala zvukovú ranu priamo oproti Aipomovi. Nestihol sa vyhnúť a schytal to zvukovou ranou priamo do tváre. Zastavil sa a zúrivo zareval až tak silno, že Konane zneistela. Pritom to nebol žiadny útok, asi to bol len Aipomov bojový pokrik. Nech to však bolo čokoľvek, malo to za účel nepriateľa prekvapiť. A tentoraz to ten účel splnilo. Kým Konane stála na mieste a rozhliadala sa okolo seba, Aipom použil Škrábavý útok a Konane mala zakrátko prednú časť tela posiatu škrábancami. Aipom ju zvalil na zem a ďalej používal Škrabavý útok. Podľa pohybov jeho chvosta som usúdila, že sa chystá opäť použiť chvostovú ranu. Musela som jednať rýchlo, inak toto môže byť koniec zápasu. Inštinktívne som zavolala: "Konane, odkopni ho!" Nebolo ta až tak od veci a bola som rada, že sme s Konane nacvičovali aj nejaké prvky bojového umenia. Presným kopom ho od seba Konane odrazila a znova stála na nohách. Bojovne na Aipoma vycerila zuby a čakala na jeho ďalší útok. Aipom mal menší level než ona a okrem toho, bol to iba tréningový zápas. Konane nemala nijaký dôvod sa do neho veľmi púšťať, skôr len testovala svoju silu a tiež silu Aipoma.
Aipom však tento zápas bral ako plnohodnotný boj, dával do toho všetko a myslel si, že aj Buizel to robí rovnako. To bola jedna jeho chyba. Takto sa príliš rýchlo unavil a Buizel sa pritom len úsporne vyhýbala jeho útokom a občas, ak sa dostal príliš blízko, ho odrazila. Aipom zasa zavrešťal a rozbehol sa ku Konane s pripravenou Chvostovou ranou. Rozhodla som sa trochu zaexperimentovať. "Konane, omotaj chvost okolo toho Aipomovho a odhoď ho tak!" zavolala som sa ňu. Konane sa rozbehla k Aipomovi a dvaja Pokémoni mali čoskoro chvosty spletené dohromady. Buizel sa uchechtla a mávla chvostom smerom, kam chcela, aby Aipom odletel. Avšak Aipom sa držal pevnejšie, ako čakala a stiahol ju za sebou. Obaja Pokémoni sa zvalili do blata a prachu. Začínalo to byť s tým Aipomom ťažšie a ťažšie. Aipom sa bleskovo zdvihol a vyliezol do koruny stromu, kde sa schoval. Buizel sa postavila a s vycerenými zubami čakala, kedy sa objaví. Namiesto Aipoma však z koruny stromu začali lietať guče blata, s ktorých niekoľko Buizel trafilo. Nezdalo sa, že by jej to nejako vadilo, nakoniec, blato obsahuje vodu a to vodnému typu len prospeje. "To je ono," povedala som si, keď mi zišlo na um, ako Aipomy z toho stromu vyhnať. "Konane, použi silný vodný šport na ten strom!" Konane privolala akoby menšiu búrku a do koruny stromu sa liali milióny studených dažďových kvapiek. Aipom odtiaľ vyskočil, celý premočený. "Skončíme to rýchlo Buizel, použi Zvukovú ranu!" Buizel poslúchla, ale Aipom sa jej ešte počas skoku vyhol. Na blate na zemi sa však pošmykol. "Buizel, znova!" Tentoraz zvuková rana neminula svoj cieľ a Aipom zostal ležať. Prišla som k nemu a vyniesla som ho späť do koruny stromu, kde mal asi hniezdo, súdiac podľa konárov a machu, ktoré tam boli naznášané. Položila som ho do hniezda a zišla som dolu ku Konane. "Bola si doslova výborná Kon," pochválila som ju. Potom  som sa lepšie pozrela na ňu a na seba. Boli sme premočené od dažďa, zaprášené  a zablatené. Pousmiala som sa. Našli sme malé jazierko, kde sme sa trochu umyli a pohrali sme sa vo vode. Potom sme šli späť domov.

32 Enwy Enwy | 17. července 2016 v 16:33 | Reagovat

[31]: Úspěšně poraženo.
Buizel - +6 levelů, 25% výdrž, 23% zkušenosti do soubojů

33 DrobečkůvGrovyle DrobečkůvGrovyle | 19. července 2016 v 19:16 | Reagovat

Grovyle se vydal do džungle, dívá se do keřů a hledá travního pokemona, který by mu byl rovný...

34 Enwy Enwy | 27. července 2016 v 11:07 | Reagovat

[33]: Grovyle (level 22), Caterpie (level 11), Snorlax (level 25)

35 Drobeček Drobeček | 28. července 2016 v 11:40 | Reagovat

Grovyle se procházel po džungli a hledal někoho, s kým by mohl trénovat. Náhle za sebou zaslechl zvuk nějakého pokemona. Otočil se a za ním stála malinká Caterpie a smutně se na něj koukala. „Pomůžeš nám?“ zeptala se Grovyle. „Copak?“ vrátil otázku Grovyle. „Uprostřed mýtiny usnul obrovský Snorlax hned po tom, co nám snědl všechny zásoby. Bojíme se, že se to bude opakovat,“ vysvětlila Cetarpie. „Takže chceš, abych ho probudil a odehnal?“ ujistil se Grovyle. „Ano, ano prosím!“ začala šťastně mává Caterpie hlavou. „Dobrá, veď mě.“ řekl Grovyle a šel za Caterpie.

Grovyle dorazil s Caterpie k mýtině, kde spal Snorlax. Opravdu byl obrovský, od hlavy k patě 2 a půl metru a břicho měl široké 3 metry, takže byl očividně přežraný. Také zde poletovalo pár Buterfree a na stromech byli zavěšení Metapodové. Ke Grovylovi přiletěla jedna z Buterfree a spustila: „Jsi si jistý, že to zvládneš? Před chvílí tu byl jeden jiný Grovyle, který se ale dal na útěk, jen co viděl Snorlaxe.“ Grovyle si zašklebil: „Myslím, že vím, kdo ten Grovyle byl. Ale neboj, já to dokážu, protože nejsem ledajaký divoký pokemon, jsem totiž-“ Grovyla přerušil strašný zvuk. Snorlax se převalil na bok a začal chrápat. Všechny Buterfree a Caterpie se daly na útěk, jen Metapodové, neschopní pohybu, tiše kňučeli. Pár Metapodů se dokonce vyhecovalo, vyvinulo se a honem odletělo pryč. Grovyle zaujal bojový postoj a vrhl se na Snorlaxe.

Zasáhl ho zesilujícím úderem, ale Snorlax si v klidu dál chrápal. Grovyle do něj začal ze všech sil bít zesilujícími údery a Snorlax se konečně probudil. Podíval se naštvaně na Grovyla, pak strašně zařval a uhodil Grovyla prackou tak silně, že Grovyle přeletěl celou mýtinu a narazil do stromu. Pak se Snorlax zasmál a znova usnul. Grovyle zaskučel a vypálil na Snorlaxe giga drain, aby se trošku uzdravil. Snorlax se útoku ani nepokoušel vyhnout a jen začal zase ze spaní chrápat. Grovyla začala z chrápání bolet hlava a aby Snorlaxe umlčel, přestal po chvilce giga drain a opět se na něj vrhl se zesilujícím úderem. Po pár ranách se Snorlax opět probudil a celé se to opakovalo. Snorlax uhodil Grovyla, lehl si a začal spát. Grovyle použil giga drain a když Snorlax začal chrápat, vrhl se na něj se zesilující pěstí. „Když tohle ještě párkrát zopakuji, zesilující pěst mě natolik posílí, že bych mohl Snorlaxe jednou ranou odhodit tak, jako to on dělá mě...“ uvažoval Grovyle. Snorlax se probuil a rozmáchl se tlapou. Grovyle uskočil a udeřil ho dalším zesilujícím úderem. „Snorlax by měl být proti bojovým útokům v nevýhodě...“ pomyslel si Grovyle a zasáhl znova Snorlaxe. Snorlax zařval a rozhodl se, že Grovyla rozplácne. Otočil se k němu čelem, i přes údery, které od něj dostával, a začal na Grovyla padat celou svojí vahou. Grovyle se pokusil Snorlaxe odrazit zesilujícím úderem, ale ještě neměl dost síly, takže musel na poslední chvilku uskočit. Snorlax dopadl na zem a rozvířil se prach. Grovyle toho využil, změnil pozici a vypálil na místo, kde byl Snorlax, giga drain. Snorlax ale opět usnul a začal se léčit, zatímco nahlas chrápal. Grovyle počkal, až prach ustane, a vrhl se na Snorlaxe se zesilujícím úderem. Nabral do pěsti energii a vší silou zasáhl Snorlaxe do břicha. Tentokrát už byl úder natolik silný, že se Snorlax kousek odkutálel a probudil se. Překvapeně se rozhlížel kolem a nechápal, jak se dostal několik metrů od místa, kde usnul. Grovyle využil jeho zmatení a rozeběhl se na Snorlaxe se zesilujícím úderem. Snorlax se chtěl na Grovyla převalit, ale ten uskočil a zasáhl ho do zad takovou silou, že se Snorlax svalil na zem a pracky, kterýma se chtěl ochránit před pádem, se mu zaryly hluboko do země. Pokoušel se vysvobodit se, ale když se mu to konečně povedlo, Grovyle ho spoutal giga drainem. Snorlax zařval a nabyl si hyperpaprsek. Grovyle, poplašený že divoký Snorlax umí pět útoků, rychle nabil energetickou kouli a vypálil ji ve stejný moment, jako Snorlax hyperpaprsek. Oba útoky se střetli v jednom velkém výbuchu a opět se rozvířil prach.

Po chvilce Snorlax překvapeně zjistil, že hyperpaprsek byl sice silnější a prorazil, ale zasáhl jen strom a ne místo, kde byl před chvílí Grovyle. Ten totiž pochopil, že hyperpaprsek jen tak nepřebije, uskočil po výstřelu energetické koule stranou a dostal se za Snorlaxe. To už ale Snorlax, paralyzovaný hyperpaprskem, nevěděl a nechal se vší silou udeřit do zad energetickou koulí, která díky zesilujícím úderům byla skoro pětkrát větší, než obvykle. Koule Snorlaxe doslova nabrala a on na ní odletěl někam daleko do lesa. Pak už bylo slyšet jen hlasité žuchnutí a zabručení.

Z křoví vyletěly Buterfree, které celý zápas sledovaly, a začaly Grovylovi strašně moc děkovat. Pak mu zdravily zranění, ještě jednou poděkovaly a Grovyle se vydal domů.

36 Enwy Enwy | 16. srpna 2016 v 17:55 | Reagovat

[35]: Úspěšně poraženo.
Grovyle - +7 levelů, 27% výdrž, 25% zkušenosti do soubojů

37 Drobeček Drobeček | 22. srpna 2016 v 21:53 | Reagovat

Hledám se Sceptilem v keřích.

38 Enwy Enwy | 23. srpna 2016 v 16:15 | Reagovat

[37]: Leafeon (level 33), Bayleef (level 26), Lileep (neznámý level)

39 Drobeček Drobeček | 23. srpna 2016 v 17:49 | Reagovat

Šel jsem se Sceptilem po džungli a díval se do křoví, kde mě zaujaly ostružiny. Pak mě ale zaujalo ještě něco: dvě dlouhé, zelené uši. Vytáhl jsem pokedex a ten mi vysvětlil, že to, co vidím, jsou uši Leafeona. Pokemon vylezl z křoví a se zájmem nás pozoroval. Podíval jsem se na Sceptila. I on vypadal, že ho Leafeon zajímá, i když asi ne kvůli jeho krásnému vzhledu, ale kvůli jeho potencionální síle. Leafeon, na znamení, že chce zápas, vystřelil Sceptilovi k nohám listovou břitvu. Se Sceptilem jsem se na sebe navzájem podívali a pak oba dva najednou přikývli. „Tak jo, jde se na to!“ zvolal jsem a ukázal na Leafeona. Sceptile zaujal bojovou pózu a rukou dal Leafeonovi znamení, aby začal...

Leafeon se uklonil a začal. Vystřelil proti Sceptilovi listovou břitvu, tentokrát ne k nohám, ale přímo do těla. „Sceptile, odraž to zesilujícím úderem!“ Sceptile nabral rychle energii a rozsekal letící listy. „Výborně, a teď energetickou kouli!“ Sceptile vytvořil mezi dlaněmi kouli a vypálil jí proti Leafeonovi. Ten však rychle uskočil a schoval se za strom. Pak začal, stále v úkrytu, s mečovým tancem. „Co to dělá?“ zeptal jsem se pokedexu. „Mečový tanec. Na konci tohoto tance se pokemonův útok zdvojnásobí...“ vysvětlil mi stručně. „To nesmíme dopustit! Sceptile, zesilující úder!“ vykříkl jsem vyplašeně a Sceptile se vrhla na Leafeona. Ten ale uměl tanec natolik obratně, že stíhal uskakovat ladnými tanečními skoky. Po chvilce se Leafeon zastavil a vypadal najednou mnohem silnější. „Sakra, nestihli jsem to. Sceptile, ale mi se taky dokážeme posílit, že?“ naznačil jsem Sceptilovi, aby zaútočil. Sceptile kývl a vyrazil na Leafeona se zesilujícím úderem. Ten ladně uskakoval dál. „Sceptile, takhle to nepůjde, zkus dva zesilující údery, ať stíháš jeho tempo!“ volám a on se pokouší v každé ruce nabrat energii a udeřit, ale nedaří se mu to a dostal ránu Leafeonovým nárazovým útokem. „Ok, to byla asi blbost, tak zkusíme něco jiného. Spoutej ho giga drainem!“
Sceptile vystřelil šlahouny a podařilo se mu chytit Leafeona. „Výborně! Teď počítej!“ Sceptile pochopil a začal počítat. Giga drain zmizel, Sceptile přestal počítat a honem se vyhnul Leafeonovi, které do něj chtěl vrazit. „Sceptile, giga drain!“ Leafeon se ale tentokrát stihl vyhnout a zasáhl Sceptila svým vlastním giga drain. „Sceptile, zkus se z toho vysekat!“ volám, ale je to marné, úponky ho drží pevně. Po chvíli ho však pouští, útok skončil. „Zesilující úder!“ Sceptile se vrhl k Leafeonovi, který mu uskakoval. V jednu chvíli se Sceptile dostal za Leafeona. „Giga drain!“ Sceptile spoutal Leafeona, který čekal jen další zesilující údery. „A počítáme!“ zvolal jsem. Po chvilce jsem zvolal: „Teď! Zesilující úder!“ Právě včas. Giga drain vyprchal a Leafeon byl volný. Nečekal ale, že Sceptile zaútočí tak rychle hned po giga drain, a dostal plný zásah zesilujícím úderem. „A znova!“ Jak Leafeon letěl vzduchem, odpálen zesilující pěstí, vyběhl Sceptile stejným směrem a silou vůle se mu podařilo Leafeona dohnat. Znovu do něj udeřil a Leafeon změnil dráhu letu. „A znova!“ Sceptile se snažil, ale tak rychle už běžet nedokázal a Leafeon mu 'uletěl'; vrazil do stromu a chvilku jen tak ležel. Pak se namáhavě zvedl, oklepal a naznačil, že to nic nebylo a že ještě může zápasit. „Sceptile, dobrá práce.“ pochválil jsem ho. „Jedeme dál, i pro nás bylo tohle jen rozehřání!“

„Sceptile, energetickou kouli!“ volám a Sceptile pálí proti Leafeonovi. Ten kouli rozsekl listovou čepelí a tím samým útokem se vrhl na Sceptila. „Braň se zesilujícím útokem!“ Leafeon útočil svým listem na čele a Sceptile útoky odrážel pěstmi. Bylo ale vidět, že Leafeon vede. „Dlouho to Sceptile nevydrží...“ mumlám si. „Sceptile, vyskoč do vzduchu!“ Sceptile skočil skoro dva metry do vzduchu. Leafeon ale mazaně nad sebe vypálil listovou břitvu. „Sceptile, zkus-!“ nestihl jsem dopovědět a Sceptile byl zasažen lístky. „V pořádku?“ Scpetile přikývl. „Ok, tak teď zkus škrábavý útok!“ Sceptile zkusil, ale Leafeon byl rychlejší a zasáhl Sceptila listovou čepelí. „Energetickou kouli!“ Tentokrát byl rychlejší Sceptile a zasáhl protivníka. Díky jeho zčtyřnásobenému útoku nyní letěl Leafeon rychlostí mnoha pingpongového míčku proti stromu. Vrazil do něj a omráčený se sesul k zemi.

Když se Leafeon probral, našel před sebou lísteček a oran berry. Na lístečku stálo škrabopisem: PROMIŇ ŽE TI NEPOMŮŽU UZDRAVIT SE, SPĚCHÁM.

„Sceptile, tady máš oran berry, za odměnu, že jsi tak skvěle bojoval.“ říkám a podávám mu modrou bobulku.

//Prosím smazat 2 oran berry z inventu, za Leafeona a Sceptila. Dík :D

40 Enwy Enwy | 25. srpna 2016 v 15:37 | Reagovat

[39]: Úspěšně poraženo.
Sceptile - +8 levelů, 25% výdrž, 25% zkušenosti do soubojů

41 Drobeček Drobeček | 28. října 2016 v 9:18 | Reagovat

Hledám s Froakie ve skalách.

//jako generátor pokemonů můžeš použít například toto: https://randompokemon.com/

42 KuMarry KuMarry | 28. října 2016 v 9:26 | Reagovat

[41]: Gligar (level 10)

43 Drobeček Drobeček | 28. října 2016 v 17:53 | Reagovat

Do cesty nám přišel divoký gligar a chtěl zápas...

"Froakie, na něj!" zvolal jsem a vyslal z ballu Froakie.Podle pokedexu je gligar létající a zemní typ, takže jsem zavelel: "Froakie, začni blublinkovým útokem!" Froakie se podíval na gligara a zacouval, nevypadal ale, že by chtěl útočit. "Froakie?" podíval jsem se na něj zmateně. Gligar nás chvilku pozoroval a pak zaútočil jedovým žihadlem. Froakie byl zasažen.

"Froakie! Musíš bojovat!" vyhrkl jsem zoufale a froakie, který pochopil, že se mu ze zápasu nepodaří vyvléci, skutečne začal bojovat. Vyslal na gligar bublinky a zasáhl ho. Gligar mu opětoval útok dalším žihadlem, ale bublinky ho zpomalily a froakie stihl uskočit.

"Froakie, další bublinky!" froakie vypálil další salvu bublinek a gligar, který pochopil, že nestihne uskočit, vyletěl bublinkám vstříc s jedovým žihadlem. Nějak se skrze ně prosekal a zasáhl zmateného froakie do hlavy. Ze žabího pokemona vyletělo pár fialových bublinek-byl otráven.

Gligar byl na nás moc silný. Nevěděl jsem co dělat, zazmatkoval jsem a vykřikl: "Froakie, pound!" froakie létajícího škorpiona zasáhl a odhodil ho dozadu. Gligar se otřepal a vyletěl proti froakie. Použil sražení a froakie, který čekal další žihadlo, nestihl včas uhnout. Spadl na zem a vyletěly z něj další fialové bublinky.

"Drž se! Bublinky!" zakřičel jsem a froakie ze všech sil vystřelil bublinky na gligar. Ten byl opět zasažen a spadl na zem. "Froakie, dokonči to! Pound!" froakie přihopsal ke gligarovi a chtěl ho uhodit, ale gligar se nečekaně zvedl a zasáhl ho jedovým žihadlem. Froakie nevydržel a spadl omráčený na zem.

Gligar se zatvářil pyšně a odletěl někam do hor.

Přiběhl jsem k froakie a vzal ho do náručí. "Promiň, neměl jsem tě nutit zápasit, byl na nás moc silný..." zamumlal jsem a povolal froakie do ballu.

44 KuMarry KuMarry | 28. října 2016 v 18:16 | Reagovat

[43]: Froakie - +2 levely, +6% výdrž a +9% zkušeností v zápasech

45 KuMarry KuMarry | 29. října 2016 v 12:29 | Reagovat

1. KuMarry
2. Thunder (Luxio)
3. Hledám v trávě

46 Drobeček Drobeček | 29. října 2016 v 12:32 | Reagovat

[45]:
chikorita lvl 15
volbeat lvl 12
ninjask lvl 17

47 KuMarry KuMarry | 29. října 2016 v 13:15 | Reagovat

Po chvíli hledání jsem objevila Volbeata. "Hej Thundere, vidíš tamtoho Volbeata?" Zašeptala jsem. Thunder se mě zeptal, jestli je to budoucí nový parťák. "Ne, není. Teď si hledáme soupeře na tréninkový zápas, aby jsi byl připravený na získávání nového parťáka." Mrkla jsem na Thundera. On jen se šibalským úsměvem kývl a vyběhl směrem k Volbeatovi. Mě prošel tělem šok. "Thundere, počkej!" Vykřikla jsem, ale už bylo pozdě. Volbeat si nás všimnul a začal nás pozorovat. "Jsi blázen? Takhle z ničeho nic vyběhnout a ještě k tomu bez mého pokynu?" Koukla jsem se trošku naštvaně na Luxia. Můj výraz a tón hlasu byl naštvaný, ale doopravdy jsem naštvaná nebyla. "Uh, no nic." Řekla jsem tichým hlasem. "Běhej kolem toho Volbeata rychlým útokem, aby jsi ho zmátl a potom na něj vystřel bleskový útok!" Vykřikla jsem najednou. Thunder rychle vyběhl ještě blíž směrem k Volbeatovi a začal kolem něj běhat rychlým útokem. Volbeat nestíhal jeho pohyby a bylo vidět, že se mu motá hlava. Když si toho Thunder také všiml, tak na něj vystřelil bleskový útok. Ten ho prudce zasáhl. "Nárazový útok!" Dala jsem Thunderovi pokyn. Thunder se chystal narazit do Volbeata, ten se ale rychle vzpamatoval a vyhl se. Thunder naštěstí stihl zabrzdit. Kdyby totiž nezabrzdil, narazil by do jednoho ze stromů. Volbeat té chvíle využil a použil záblesk, který Thundera částečně oslepil a snížil jeho přesnost útoků. "Sakra..." Řekla jsem si pro sebe. "Bleskový útok!" Vykřikla jsem. Thunder se snažil trefit Volbeata bleskovým útokem, ale jelikož mu zábleskem snížil přesnost, tak se mu moc dobře nevedlo. Volbeat do něj narazil nárazovým útokem. "Argh...! Použij rychlý útok!" Řekla jsem. Naštěstí se Thunder trošku vzpamatoval, takže narazil do Volbeata rychlým útokem. Byl tak silný, že Volbeata odhodil až ke stromu. "Bleskový útok!" Pokračovala jsem. Z Thundera začaly vylétávat malé jiskřičky, které se postupně zvětšovaly. Bleskový útok ale pořád nevycházel. "Eh? Thundere, děje se něco?" Koukla jsem se na něj zvědavým, až trošku vyděšeným výrazem. Thunder ale stál a dál z něho jiskřily větší a větší jiskřičky. Po několika sekundách na Volbeata vystřelil pořádně nabitý a obrovský bleskový útok. Došlo mi, že si ho Thunder nabíjel, aby byl silnější. Nad tou myšlenkou jsem se musela pousmát. Volbeat byl už hodně oslabený. "Doraz ho nárazovým útokem!" Řekla jsem se zlomyslným výrazem. Thunder narazil do Volbeata a ten už nebyl schopen zápasu. "Pojď sem." Přikázala jsem Thunderovi. "Dobrá práce!" Pohladila jsem ho po hlavě, vrátila ho do pokéballu a odešla z džugle.

48 Drobeček Drobeček | 29. října 2016 v 13:52 | Reagovat

[47]: Luxio +4 levely, +3% výdrž, +15% zkušenosti v zápasech

49 Drobeček Drobeček | 5. listopadu 2016 v 18:45 | Reagovat

Hledám s Frogadier v jeskyni.

50 KuMarry KuMarry | 5. listopadu 2016 v 18:49 | Reagovat

[49]: Amaura (lvl 12), Carbink (lvl 18) a Aron (lvl 5)

51 Issaëth Issaëth | 9. prosince 2016 v 16:56 | Reagovat

1) Neuhádneš :D
2) Espurr ^^
3) Všude možně a velmi rychle, Iss má totiž nadání pro uklízení. (dejme tomu, že v lese :D)

52 Marry Yokune/KuMarry Marry Yokune/KuMarry | 9. prosince 2016 v 18:00 | Reagovat

[51]: Finneon (lvl 6), Cleffa (lvl 3) a Mareep (lvl 10)

53 Delaney Delaney | 14. prosince 2016 v 19:09 | Reagovat

Kiara sa na chvíľu oddelí od svojej trénerky a objavuje okolitý trávny porast, v snahe nájsť nejakého Pokémona, s ktorým by si bola schopná precvičiť boj.
((Delaney, Kiara - Growlithe))

54 Admin Drobeček Admin Drobeček | 15. prosince 2016 v 16:26 | Reagovat

[53]: Farfetch'd (lvl 12), Budew (lvl 11), Tangela (lvl 8)

55 Delaney Delaney | 15. prosince 2016 v 19:32 | Reagovat

Growlithe pri snorení v kríkoch zrejme niečo objavila, pretože ma privolala štekotom. Bicykel som zastavila a nechala som ho pri strome, ktorý som si zapamätala. S rukou položenou na Pokéballe Konane som sa vydala za ňou. *Je to predsa džungľa, nemôžem nič, čo tu žije, podceňovať.* Dobehla som ku Kiare a uvidela som ju, ako ťahá niečo zelené a okrúhle z krovia. Už som jej chcela povedať, aby to nechala tak, no tá vec sa oslobodila sama. Vysvitlo, že to bol Pokémon - konkrétne Budew, ktorý sa zrejme stal obeťou Kiariných hier. Zohla som sa k nemu. "Je mi ľúto, že ťa moja Kiara takto vyrušila, Budew, ale je ešte mladá a..."
Prerušila ma Kiara, ktorá sa opäť vrhla po Budewovi a zahryzla sa do jeho tela. Zmohla som sa len na facepalm. Budew sa však rozhodol brániť a so zamračenou tvárou použil Nárazový útok, ktorým od seba Growlithe odhodil. Potom sa obrátil ku mne a vyzeral, akoby sa chystal tiež použiť nejaký útok. Nadýchla som sa a chystala som sa vyvolať Konane, no vtedy už predo mnou stála Growlithe s vycerenými zubami. "Tak fajn," začala som pomaly, "toto je dobrá príležitosť na zápas, že, Kiara?" Growlithe štekla. "Rozohrej sa a použi škrabavý útok viackrát za sebou!" zvolala som. Kiara sa hodila na Budewa, ktorý bol však pomerne rýchly a stihol sa jej vyhnúť, no druhý raz sa mu to už nepodarilo. Kiara ho poškriabala a hneď odskočila do bezpečnej vzdialenosti, pričom Budewa pozorovala odtiaľ. Zelený Pokémon sa pozviechal, vyzeralo to, že je stále pripravený bojovať, no aj nedostatok slnka a tepla urobil svoje. Budew použil Omračijúci peľ, ktorého časť Growlithe zasiahla. "Rýchlo sa toho zbav," volala som, no Kiara vyzerala trochu ospalo. Budew do nej narazil a zvalil ju na zem. Zaťala som zuby, mala som pocit, že je zrejme po všetkom. Budew si víťazoslávne vykračoval okolo ležiacej Kiary, no keď oblak peľu zmizol, Growlithe sa pomaly začala dvíhať.
"Kiara, použi rev a omráč Budewa," zakričala som na ňu, dúfajúc, že ešte zvrátime priebeh zápasu. Growlithe poslúchla a zarevala s čo najväčšou silou. Budew si rukami držal uši a mal privreté oči. Vedela som, že teraz je slabý a tak naňho môžeme zaútočiť. "Growlithe, zvaľ ho na zem a použi uhlíky!" Kiara k nemu pribehla bližšie, zvalila ho a po krátkej príprave použila svoj ohnivý útok. Keď skončila, sama unavená, sadla si kúsok od spáleného Budewa v bezvedomí. Podišla som k Budewovi, vzala som ho do náručia a odniesla som ho k stromu, v ktorom bola dutina. Vložila som ho dnu, aby ho nenašiel nejaký predátor, a aby si odpočinul. Potom som sa vrátila k svojmu bicyklu a ešte chvíľu sme pokračovali v ceste.

56 Admin Drobeček Admin Drobeček | 16. prosince 2016 v 13:10 | Reagovat

[55]: http://bulbapedia.bulbagarden.net/wiki/Budew_(Pok%C3%A9mon) podívej se pozorně na obrázek Budewa a řekni mi, kde má ruce xD

+3 lvl, +5% sehranosti.

Do cesty vám po chvíli vběhl zuřivý Roserade a rovnou vypálil na Kiaru listovou břitvu. Vypadá to, že se rodič Budewa přišel pomstít za své zřízené dítě...

57 Delaney Delaney | 16. prosince 2016 v 20:41 | Reagovat

[56]: Intrácka wifi mi nenačítala jeho obrázok a Budewa si zo seriálu pamätám len okrajovo,  ber to tak, že použil nejaké lístky, ktoré mu vyrastali z tela, alebo niečo také... :D Ale dobre, ideme na to.

Kiara stihla kúsok cúvnuť a vyhnúť sa časti Roseradinho útoku, no aj tak ju to zasiahlo a unavená Growlithe sa skoro zložila na zem. *Toto nebude tak jednoduché...* zavrčala som pre seba. "Dobre Kiara, skús použiť Uhlíky, kým ešte môžeš!" zvolala som. Kiara vypálila salvu uhlíkov, z ktorých niekoľko pristálo na tele Roserade. "Skvele, skús behať okolo Roserade a pritom stále páliť uhlíky," vydala som rýchlo ďalší príkaz, ešte kým si Roserade ovievaním chladil popálené miesta. Kiare sa ho podarilo zasiahnúť, no potom Roserade vyskočil a pribehol k stromu. Vyšplhal sa do výšky a tam sa začal pripravovať na použitie Jedového žihadla. Roserade vypálil a Kiara dostala zásah do chrbta. Vydala slabé zaskučanie a chvíľu zostala paralyzovaná na mieste. Zaťala som päste. *Ak to bude takto pokračovať, a Roserade zostane na strome, nebudeme môcť pokračovať,* pomyslela som si. *Ale je ešte jedna možnosť. Keby Kiara teraz použije silný rev, Roserade by sa nemusel udržať na strome.* "Kiara, Rev, a čo najsilnejšie!"
O chvíľu sa lesom ozvalo silné zarevanie, ktoré zatriaslo konármi na strome Roserade sa jedného z nich chytil. Kiara však už vyzerala dosť unavene. Vedela som, že musíme byť čo najrýchlejší a najefektívnejší. Roserade zoskočil na nižšie položený konár a provokoval Kiaru. "Takže si myslíš, že si silnejší? Kiara, skús škriabavý útok!" Kiara sa odrazila, pomocou svojich predĺžených pazúrov sa zachytila konára a vyšvihla sa naň. Toto Roserade nečakal a tak umožnil Kiare, aby ho zranila škriabavým útokom, no po pár sekundách už bol preč zo stromu a niekoľko metrov ďalej od neho. Growlithe ťažko dýchala a snažila sa nepadnúť od únavy. Jej oči žiarili mierne na červeno - myslela som, že asi bude najvhodnejší čas použiť ohnivý útok. "Growlithe, skús použiť uhlíky z diaľky!" zavolala som na ňu. Dávka uhlíkov letela Roseradovým smerom. Roserade sa rozbehol a začal sa im vyhýbať. Keď bol z dosahu uhlíkov, začal používať Listovú britvu, ktorá Kiaru raz zasiahla. Roserade, posilnený úspechom sa začal približovať... To si však nevšimol, že tráva zasiahnutá uhlíkmi stále mierne horí. "Kiara, uhlíky na tú trávu!" Kiara rýchlo vypálila uhlíky do kruhu okolo Roserada, ktorý sa ocitol v ohnivej ohrade. "Kiara, skoč tam za ním a dokonči ho škrabavým útokom!" zavelila som jej, a Kiara zoskočila z konára a zavrčala na Roserada, pričom sa pripravovala na útok. No keď preskočila plamene a chystala sa zaútočiť, Roserade sa elegantne odrazil od jej chrbta, preskočil oheň a ladnými skokmi zmizol medzi stromami. Kiara sklamane štekla, no potom sa od únavy zvalila a ležala. Vrátila som ju do jej ballu a oheň sa mi podarilo zahádzať hlinou, čím som ho uhasila. "Aj tak si bola skvelá. Som na teba pyšná," usmiala som sa na Pokéball. "Teraz si odpočinieme a ver tomu, že pre teba a Kaia mám už vymyslený tréning." Nasadla som na bicykel, ktorý ležal blízko cesty a po chvíli jazdy som našla vhodné miesto na náš piknik.

58 Delaney Delaney | 16. prosince 2016 v 20:41 | Reagovat

1. Delaney
2. Konane, Kiara, Kai

3. Zastavila som blízko miesta medzi stromami, ktoré bolo vystlané porastom krátkej trávy a bolo tam zároveň ešte relatívne teplo, na dnešné ročné obdobie. Najprv som oprela bicykel o strom a potom som zložila piknikový kôš a položila som si ho k nohám. "Tak poďme na to," povedala som si a vyhodila som do vzduchu tri Pokébally. Predo mnou sa najprv zjavili biele obrysy, z ktorých vznikli Kai, Konane a Kiara. "Tak dobre, Kai, Konane, vy môžete napríklad rozložiť niekde deku a nejaké jedlo a ty Kiara, si ľahni a odpočívaj," povedala som im. Kiara si trochu neochotne ľahla a všetko so záujmom pozorovala, ale bolo vidieť, že je ešte trochu unavená a tak po chvíli začala driemať. Konane rozprestrela deku a Kai začal vykladať krabice s jedlom a jednu fľašu džúsu, ktorý sme si urobili a tiež nádobku so smoothie. Pousmiala som sa a trochu som im pomohla tým, že som vybrala koláče, svoj tanier a tri misky. Vzala som jednu z misiek a naliala som do nej smoothie, ktoré som podala Kaiovi. Do ďalšej som do polovice naliala vodu a doliala som tam trochu hustého džúsu. Podala som to Kaire. Z koláča som odkrojila dva kúsky a jeden som podala Konane, ten druhý zostal mne. Konane si ho s úsmevom vzala a s chuťou sa doň zahryzla. Urobila som to isté a spokojne som zaklonila hlavu dozadu a privrela som oči. *Perfektné...* Po chvíli som dojedla koláč a zo svojej tašky som vybrala malú tenisovú loptu, ktorú som hodila Konane. "Čo keby ste sa s Kaiom zahrali s loptou? Chcela by som sa porozprávať s Kiarou," navrhla som im. Konane súhlasila, vzala loptu do labiek a odviedla Kaia o kúsok ďalej, kde si začali hádzať loptu. Kiara si ľahla vedľa mňa a s očakávaním sa na mňa pozrela. Pohladila som ju po hlave. "Ešte raz by som ti chcela povedať, že si v oboch zápasoch bola perfektná a som na teba naozaj pyšná. Vieš, tak torchu som o tebe uvažovala ako o malej, o takom dieťati nášho tímu. Ale teraz si začínam uvedomovať, že začínaš pomaly dospievať a si silnejšia, ako predtým. A tak ti môžem sľúbiť, že s tebou budem odteraz vždy rátať ako s dospelou. Napríklad," stíšila som hlas do šepotu, "mám v pláne vyzvať trénera štadiónu a určite budeš cenná posila, i keď ťažná sila bude asi Kai, ktorému sa budem venovať asi najviac. Vy s Konane mi budete musieť pomôcť," žmurkla som na ňu. Kiara prikývla a olizla mi ruku. Pozrela som sa na jej misku, ktorá bola úplne prázdna. "Neskôr ťa vezmem do Pokémonového strediska, kde nechám prehliadnuť aj tých dvoch. Ale zatiaľ by si si ešte mohla trochu pospať," navrhla som jej a nechala som ju odpočívať na deke. Priblížila som sa ku Konane a Kaiovi. "Tak čo, môžeme si ešte niečo zahrať," zasmiala som na nich. Konane energicky prikývla a ukázala ďalej do lesa, kde bol malý prameň vody. Skôr, než som stihla čokoľvek povedať, Konane už bola po krk vo vode a naznačovala nám, aby sme jej hodili loptu. Kai zrejme pochopil a uchopil loptu do svojich úponkov. Hodil ju na Konane, a lopta jej padala priamo na hlavu. Konane sa pozrela hore a použila vodné delo, čo loptu nadnieslo. Lopta chvíľu balancovala na vrchu prúdu vody, potom odletela a ja som ju stačila chytiť do dlaní. "Dobré, Konane," pochválila som ju. Konane sa usmiala a vyliezla z vody. Všimla som si, že sa ochladilo a radšej som mokrú Konane vrátila do Ballu, rovnako ako Kiaru. "Tak Kai, ty mi pomôžeš zbaliť všetky tie veci," povedala som mu. Zbalila som zvyšné koláče a džús, zatiaľ čo Kai sa postaral o smoothie a deku. Keď sme boli hotoví, vrátila som ho do ballu, piknikový kôš som upevnila na zadnú časť bicykla, nasadla som a upaľovala som späť do mesta. Nevedela som, že nad mojou hlavou, v konároch stromov, sedia Roserade a Budew a sledujú ma.

59 Admin Drobeček Admin Drobeček | 17. prosince 2016 v 13:37 | Reagovat

[57]: +5 lvl, +12% sehranosti

[58]: Kiara +6% sehranosti, Konane a Kai +3% sehranosti

Když jsi procházela pod místem, kde seděli Roserade s Budew, mohla jsi zaslechnout velmi tichý rozhovor.

"Maminko! Oni jšou žlí! Oni mě plostě jen tak napadli!" sváděl na vás něco pisklavý hlásek.

"Však my jim to jednou oplatíme..." říkal druhý hlas, který zněl unaveně, ale rozčileně.

60 Admin Drobeček Admin Drobeček | 17. prosince 2016 v 13:39 | Reagovat

[56]: [59]: A ještě jsem zapomněl: Kiara +4% zkušenosti v zápase (ZvK) za první zápas, +9% ZvK za druhý zápas

61 Delaney Delaney | 17. prosince 2016 v 15:38 | Reagovat

[59]: Tak to máme asi nových nepriateľov... :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Zdroje:
Ikonky členů - Pokemaniak
Obrázky pokemonů - Bulbagarden
Layout a (c) patří MAKY.OREL & Enwy