O hře

19. dubna 2015 v 11:23 | Akira

PRAVIDLA

Aby se tu dodržoval zákon a pořádek, je tu stanoveno pár bodů, které se mají dodržovat. Jejich porušení se trestá, případně pokud se jedná o nějaký menší přestupek, adminky pouze napomínají. Váhu trestu určují sami admini a není tu žádná hranice.
Pravidla si řádně před začátkem registraci přečti a pokus si je zapamatovat. Jsou tu volně k dispozici, takže pokud si náhodou nejsi s něčím jistý, můžeš tam kdykoliv zaskočit.
Admini si vyhrazují právo měnit pravidla během hry, tudíž nebuďte zaskočeni. Taková změna se hlásí.

DOTAZY

Máš-li nějaký dotaz či si nejsi s něčím jistý, poslouží ti vědma, která ti zodpoví všechny tvé otázky. Vědma je velmi moudrá, avšak někdy neví úplně všechno. Můžeš ji také o něco požádat, případně jí uložit nějakou připomínku.

ZAMĚŘENÍ

Můžeš být koordinátorem, trenérem nebo chovatelem. Můžeš si zvolit pouze 2 z těchto zaměření. Nelze změnit.
A co takoví trenéři nebo koordinátoři asi dělají?
Trenéři
Jejich hlavním cílem je získat odznaky dané oblasti potřebné k postupu do Pokemonní ligy a stát se nejlepším trenérem Pokemonů.

Koordinátoři
Nesnaží se získavat odznaky, nýbrž stuhy za výhry z Koordinátorských soutěží (o nich se dozvíš více níže). Po získání své páté stuhy se mohou účastnit Velkých slavností.

Chovatelé
Poslední skupina, chovatelé, se zaměřuje na chov Pokemonů. Chovatelem se stává prakticky každý, mezi jejich výhody však patří to, že se rychleji sehrávají s Pokemony a trvá kratší dobu, než přesvědčí Pokemona v útulku, aby se k nim přidal. Pro ně jsou tu Chovatelské soutěže.

DŮVĚRA, LÁSKA A SEHRANOST S POKEMONEM

Majitelé Pokemonů a jejich Pokemoni se postupem času seznamují, spřátelují a především sehrávají. Čím sehranější se svým Pokemonem budete, tím rychleji se mu bude zvyšovat level, také se rychleji bude učit nové útoky a budete úspěšnější v soubojích.
Důvěra, láska a sehranost s Pokemonem se zvyšuje tím, když se o Pokemona staráš, krmíš ho, hraješ si s ním a trénuješ. Počítá se všechen společně strávený čas.

CHYTÁNÍ

Předpokládá se, že nebudete chtít zůstat jen s jedním jediným Pokemonem a proto máte možnost chytit si nového Pokemona.
Pokemony můžete chytat typem zápasu, kdy sepíšete menší povídání o tom, jak probíhá zápas mezi vaším Pokemon a chytaným. Nerozhodnujete však, zda se dotyčný Pokemon chytí. Chytání typu "Pikachu použij desetkrát bleskový útok a pětkrát železný ocas! Ano, vyhni se tomu vodnímu dělu. Znovu patnáctkrát..." není vhodné, proto jej neuznávám.
Druhý typ chytání je přátelství, aneb spřátelíte se s Pokemonem, strávíte s ním nějaký čas a ke konci mu nabídnete, zda nechce jít s vámi.
Nezapomínejte na pravidlo, že chytat smíte maximálně dvakrát do týdne a nezáleží na tom, či se Pokemon chytí či ne.

TRÉNINK

Aby tvůj Pokemon sílil a učil se nové útoky, musíš s ním trénovat. Není nutné tréninky o rozsahu několika stránek, tréninky na dva řádky však neberu.
Ideální trénink by měl obsahovat řádné vysvětlení, co chce Pokemona naučit, tak aby to pochopil, řádné cvičení a procvičování a samozřejmě nějakou tu motivaci, chvilku odpočinku a podobně.
S Pokemony je třeba čas od času procvičit veškeré útoky, které umí. Nemusí se v každém tréninku učit nový útok. Nezapomínejte na pravidla, že trénovat smítě maximálně čtyřikrát do týdne!

ZÁPASY NA STADIONU

Pokud se staneš trenérem, tvým hlavním cílem bude zápasení na stadionech a získýní všech odznaků dané oblasti, potřebných k účasti v lize.
Jaké trenéry musíš porazit a které stadiony to jsou, se dozvíš...

LIGA

Jedná se o soutěž o titul Šampiona dané oblasti, kde se koná. V lize bojují ti nejlepší trenéři mezi sebou.
Podmínkou účasti je mít všechny odznaky dané oblasti.

KOORDINÁTORSKÉ SOUTĚŽE

Koordinátoři zápasí na svých stadionech, kde pořádají své soutěže, skládající se ze dvou kol. V dojmovém kole jde o to, jak nejlépe představit Pokemona a ohromit diváka a zápasové kolo, které je časově omezeno. I nadále jde o to představovat svého Pokemona v celé své kráse ale zároveň také efektivně porazit soupeřova Pokemona. Vítěz se stává ten, kdo porazí soupeře a získá stuhu.

RYCHLOVKY A ADOPCE

Kromě specifických soutěží pro trenéry, koordinátory a chovatele se občas budou pořádat i jiné soutěže. Více se o nich ale dozvíte, až když se budou pořádat. Čas od času se zde také objeví nějaká rychlovka či adopce.
Při rychlovkách jde o to, že nabídneme více Pokemonů a každý ma možnost si jednoho zamluvit a získat, nejrychlejší vyhrávají.
Pokemoni mohou být jasně daní, anebo jsou nabídnuty pouze bally.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama
Zdroje:
Ikonky členů - Pokemaniak
Obrázky pokemonů - Bulbagarden
Layout a (c) patří MAKY.OREL & Enwy